Alanya’nın En Popüler Turları

Alanya’nın En Popüler Turları

29 Ocak 2016 0 Yazar: Erhan GENÇ

rafting-turlariAlanya gündüz ve gece hayatı ile turistler için bir biçilmiş kaftan. Hareketli gece hayatının yanı sıra bir çok tur ve aktivite bulunmaktadır. Kısaca sizlere Alanya’da yapılabilecek en popüler turları göstereceğim. Bunlar tecrübelerime dayanmaktadır. Bir çok tur ve aktivitede bulundum ve sizin için yanlızca en iyilerini seçtim.

Alanya Tekne Turu

Alanya’nın kale etrafında güzel bir tur attıran. Birbirinden güzel 3 mağarasını gösteren ve aynı zamanda meşhur olan plajları Kleopatra ve Ulaş plajına uğrayan Alanya Tekne Turu sizlere unutulmaz bir gün yaşatacaktır. Tabi tekne seçimindede biraz iyi olmanız gerekmektedir. Benim tavsiyem ufak tekne ile açılmanız. Ne kadar büyük o kadar gürültü ve bağrış demektir. Eğer parti istiyorsanız teknede Büyük tekne seçin , Fakat huzurlu ve sakin bir tur istiyorsanız küçük tekne seçmeye özen gösteriniz.

Alanya Dalış Turu

Alanya’nın etrafında mağaralar ve batık tekne bulunan bölgelerde yapılan ve eşsiz doğal güzelliklere şahit olacağınız Alanya Dalış turu , sizleri başka bir dünyaya götürüyor. İrili ufaklı bir çok balık , ahtapot görme şansınız vardır. Profesyonel dalgıçlar tarafından ilk başta size eğitim veriliyor ve dalışa hazırlanıyorsunuz. Bütün ekipmanlar teknede mevcuttur.

Alanya Jeep Safari

Alanya’nın en eğlenceli aktivitelerinden birisidir. Ister gündüz , ister gece bir çok değişik planı bulunmaktadır. Benim tavsiyem gündüz olanı , bir çok yerde ıslanıp ve Dimçayında yemek yemeniz. Dimçayı alanya’ya gelen herkesin uğradığı en meşhur bölgelerden birisidir. Buz gibi çay suyunda ister yüzebilirsiniz. İster sadece ayaklarınızı sokup yemeğinizin tadını çıkarabilirsiniz.

Alanya ATV Safari

Geldik en son ve en eğlenceli turumuza , Bu turumuzda kesinlikle eski kıyafatler giymelisiniz. Su ve çamurlu yolların içinden geçen parkurumuz ile sizlere hızlı bir gün yaşatacağız. Yaklaşık 3 saat süren turda , Toros dağlarında özel parkurda tozlu topraklı yollarda sürüş keyfi yaşıyorsunuz. İster sabah , isterseniz öğleden sonra gitme şansınız vardır.

Alanya’da 20 üzeri tur ve aktivite olduğu için sizlere yapılabilecek en meşhur turları sundum. İster aileniz , istersenizde arkadaşlarınızla bu turların hepsini yapabilirsiniz. Eğer daha detaylı ve farklı tur hakkında bilgi almak isterseniz sizleri   tr.alanyatours.net adresine beklerim.