Blogger Mı WordPress Mi Daha Kullanışlı?

blogBlog kullanımının artmasıyla sitesi olmayan ve heveslenen kişiler bile blog açmaya başladılar. Ülkemizde şu anda kurulan sitelerin %60’ından fazlası blog sistemini kullanıyor.

Dünyada ise şu anda ciddi anlamda blog çılgınlığı yaşanıyor. Sağlıktan,modaya,kişisel bloglardan ve sayamayacağımız yüzlerce sektörde site kuranlar blog kullanıyor. Peki blog sistemleri neden bu kadar popülerleşti? Blog sistemlerinin yapısı üyeliksiz olması nedeniyle insanlar rahatlıkla istediğine ulaşıyor. Ayrıca webmasterlar içinde blog sistemleri çok kullanışlıdır.Diğer web yazılımları kullanışlı olsa da insanlar tarafından artık pek kullanılmıyor. Eskiler bilir forumlar ciddi anlamda kazanç ve hit kapısıydı.Ancak şimdi büyük forumlar hariç resmen sinek avlanan bir platformlara dönüştüler.

Şu anda ben blog olarak hem blogger hem de kendi sunucumda barınan wordpress kullanmaktayım. İkisi arasında en büyük fark blogger’da eklenti yükleme desteği yok.Ancak wordpress  bu konuda bir adım önde.Blogger’da sadece site için seo yapılabiliyorken ,wordpress’te hem iç hem dış seo yapılabiliyor. Tema konusunda ise yine wordpress oldukça fazla adım  önde. Ama şöyle de bir şey var ki blogger tamamen ücretsiz alt yapıya sahip. Her türlü özelliğini ücretsiz kullanabilirsiniz.Ancak wordpress için hosting ücreti malesef var. Ayrıca güvenlik konusunda ise tamamen blogger diyebiliriz.Ama bir kaç değişiklikle wordpress sitenizde de güvenlik sağlayabilirsiniz.

Ben her zaman wordpress alt yapısını kullanmaktan yanayım.Çünkü siteye tamamen hükmetmek istiyenler wordpress kullanabilirler. Ama google alt yapılı bir blogger ise size güven sağlayacaktır.

http://www.bleier-online.de/blogs/ohne/tuotekategoria/psoriaasi/index.html

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.