Doğru emeklilik yatırımı hangi dönem yapılır ?

Doğru emeklilik yatırımı hangi dönem yapılır ?

19 Eylül 2017 1 Yazar: Erhan GENÇ

Doğru emeklilik yatırımı hangi dönem yapılır ?

Çoğu insan hayatını farklı şekilde geliştirmek istemektedir, kimi çalışarak ufakta olsa birikim sahibi olurken sadece bir evim olsa yeter diyerek standartların altına düşmeden bir yaşam sürdürmeyi amaçlarken bazıları ise elindeki mevcut birikimi doğru şekilde yatırım araçlarına yada mülklerine aktarmayı tercih eder. Bazı kişiler emekliliklerin hayal olduğunu düşünürken bazıları ise çeşitli banka yada sigorta şirketlerinden bireysel emeklilik sistemi ile hayatları sonunda zorlanmadan yaşam sürdürmek için emekli olmayı tercih edip emekliliğin tadına varmayı hayal etmektedir.

Ülkemizde artık neredeyse bankalara borçlu olmayan kimse yok diyebiliriz kimisi kredi kartı kimisi normal kredi yada konut kredisi gibi çeşitli kredi türleri adı altında geleceğe yatırım yapmak için borçlanmış oluyoruz hatta bir çoğumuz bu borçlar yüzünden kredi çekemez yada kredi kartı alamaz duruma bile gelebiliyoruz çünkü KKB sistemi üzerinden kredi notunuz ödemeleri aksatılması durumunda düşürülmüş oluyor ve siz ya bir af çıksın diye bekliyorsunuz yada kredi notu yükseltme türlerinden birini denemeye başlıyorsunuz.

Doğru yatırım yapmak isteyen kişiler ise neredeyse tamamen borçsuz olması gerekmektedir ve yapacakları yatırımların olumsuz olması durumunda yaşamsal olarak çok fazla etkilenmemeleri gerekmektedir. Gerçek anlamda yatırım yapmak istiyorsanız sabırlı olmanız gerekmektedir yaptığınız yatırımın sizi nasıl etkileyeceğini önceden planlamalısınız taksitlendirme ve gelir gider hesaplamalarını düzgün bir şekilde yapmanız gerekmektedir aksi durumda geri ödemeleriniz de zorlanabilir yada zarara uğrayabilirsiniz.

Yatırım için danışmanlara başvurabilirsiniz yaptığınız yatırım türüne göre çeşitli danışmanlık hizmetleri veren firmalardan profesyonel olarak bilgi alabilir elinizdeki bütçeye göre sizi doğru yönlendirmelerle zarar uğramadan gerçek anlamda kazanç sağlamanızı sağlayabilirler. Hiçbir zaman tam olarak emin olmadığınız hiçbir alana yatırım yapmayın anlık değişiklikler olan sektörlerden uzak durun örneğin son zamanların yatırım aracı olarak görülen BTC yada Döviz tercihleri anlık değişkenlikler sağladığı için uzun vadede sizin için etkili olacaktır ve kısa vadede çok fazla bir geri dönüş beklememek gereklidir. Bazı yatırımlar ise kısa vadelidir ve örneğin 150.000TL ile aldığınız bir mülkü 165.000’e satabilir yada 70.000TL ye aldığınız bir otomobil’i 75.000TL’ye satabilirsiniz ve kısa vadede geri dönüşüm alabilirsiniz ancak borsa gibi risk faktörü olan alanlarda kesinlikle bir yatırım danışmanlarından destek almanızı tavsiye ederiz.

Bir çok detaylı kaynak paylaşan internet siteleri mevcut bizde sizlere önerebileceğimiz birkaç internet sitesi mevcut yatırım danışmanları uzmanları tarafından yönetilen site sorularınıza cevap vererek site üzerinden direk olarak ücretsiz kişiye özel danışmanlık sağlamaktadır çeşitli kredi, kredi kartı,konut taşıt gibi kredi türleri hakkında bilgi verirken http://www.finanskredisi.com/ yatırım alanlarında da püf noktaları dile getiriyor.