Elektronik Alışverişlerinde Taksit Kısıtlaması Kalkacak

Elektronik Alışverişlerinde Taksit Kısıtlaması Kalkacak

26 Eylül 2016 0 Yazar: Erhan GENÇ

İphone tamir

Merhabalar,

Geçenlerde Mynet’te denk geldiğim bir haberi sizinle paylaşmak istiyorum.Yaklaşık 3 sene önce elektronik alışverişleri için getirilen taksit kısıtlaması kalkacakmış.

Bu habere milyonlarca gencin sevindiğine eminim.Ancak şöyle de bir durum var.Taksit kısıtlaması kalksa bile aslında çok değişen bir şey yok.Çünkü zaten normal şartlarda telefon almak isteyen hat üzerinden veya bir alışveriş mağazasından senetle telefon alabiliyor.

Ancak taksit uygulaması tekrar faaliyete geçtiğinde 6 ayda bir telefon değiştiren kişilere sık sık denk geleceğiz diye tahmin ediyorum.Telefon nedense Türk insanı için vazgeçilmez bir şey.Ama gereksiz harcama kısmında en çok yer eden şey.

Sürekli telefon değiştirme bahanemiz ise yenisinin önceki versiyonundan daha iyi olduğu düşüncesidir.Ancak çok da fark olmadığını belirtmek gerek.Ayrıca çevreye hava atmak için de malesef sıkça telefon değiştiren milletiz.

Bence bu kısıtlamanın kalkması belli şartlarda olsaydı daha iyi olurdu.Örneğin yeni evlenen çiftlerin yaptıkları beyaz eşya alışverişleri gibi. Sonuçta buzdolabı bile taksit sınırında.Ama zorunlu ihtiyaç olduğunu düşünürsek ve durumların zor olduğunu düşünürsek taksitlendirme yapılabilmeli.

Umarım devletimiz bu konuda iyice düşünmüştür.

Saygılarımla.