Elestiri hakkında

Eleştiri Kabul Ediyor Muyuz?

Elestiri hakkında
Elestiri hakkında

Eleştiri,bir insanı olumlu veya olumsuz özelliklerini yüzüne vurma eylemidir. Genellikle olumsuz eleştirileri Türk insanı olarak fazlaca yapmaktayız.Karşı tarafı eleştirirken kesinlikle ama kesinlikle yapıcı olmak gerekiyor. Çünkü eleştiri yaparken dayanağı olmayan eleştiri yapmak malesef size olumsuz yansıyabilir. 

Ülkemizin topraklarından mıdır bilinmez eleştiri hiç kabul etmiyoruz.Eleştiriye açık bir millet değiliz.Aslında bunun nedenlerinden biri de kanıtlı eleştiri yapmıyoruz. Ön yargılarımız o kadar fazla ki karşı tarafı hiç dinlemeden eleştiriyi yapıştırıyoruz.Özellikle bu durum iş hayatında oldukça fazla çıkmaktadır.Bazen ben bile yapıcı olmayan eleştirilere maruz kalabiliyorum.Kişisel blog sitemde bunu yazınca biraz olsun rahatlıyorum.Çünkü beni tanımayan sizler bana bu konuda oldukça fazla yardımcı oluyorsunuz.

Eleştiri yaparken kesinlikle karşı tarafı incitici ve psikolojik olarak yıpratacak şekilde eleştirmeyin.Karşı tarafı eleştirirken iyi yönlerini de söyleyin.Bu hem karşı tarafı psikolojik ve fiziksel olarak yorar hem de kendisini düzeltme şansı tanımaz. Eleştirinin asıl amacı karşı tarafın kendisini düzeltmesi içindir. Unutmayın ki herkes etten kemikten hata yapabilecek kapasitededir. Kimse %100 iyi değildir.Ki o zaman tanrı statüsünde olmamız gerekirdi.

Ülkemizdeki köşe yazarlarının eleştiri yöntemini hiç beğenmemekteyim.Ancak içlerinden Yılmaz ÖZDİL’i ayırabilirim.Çünkü kendisi yazılarında hep eleştiri oklarını fırlatmaz karşı tarafın iyi yönlerinden de bahseder.Bu kendisini bir çok kişiden ayırdığı gibi karşı tarafı da kendisine çeker.Eleştirileri yapıcı olmayan (isimlerini kullanmayacağım) yazarlar ise zaten belli bir zaman sonra savunduğu kişiler tarafından bile kabul görmez.

Bu gelip geçici dünyada lütfen kimseyi kırmayın

Köp kamagra Receptfritt

,kimseyi yıpratmayın. Unutmayın öteki dünyada boynuzlarını birbirine vuran koyunlar bile birbirinden davacı olacak.

Bir sonraki yazımda görüşmek dileğiyle.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.