Fast Food

Fast Food’un Ciddi Zararları

Fast Food
Fast Food

Selamlar,

Sizlere bugün fast food sektöründen bahsedeceğim. Fast food nedir,fast food vücuda etkisi ve benzeri konularda yazacağım. Fast food kültürü ne yazık ki ülkemizde ciddi anlamda arttı.

Aslında bunun temeli oldukça uzun yıllara dayanıyor. Hatırlarsınız ismini vermeyeceğim bir marka cirolarını artırmak ve marka ismini ülkemizde yaymak için fast food yanında oyuncaklar veriyordu. Çocukların ilgisini çeken bu kampanya sayesinde ilgili marka kendini piyasanın lideri yapmıştı. Velhasıl kelam belli bir süre sonra bir marka ucuz olmasıyla dikkatleri çekti. Düşünsenize tavuk menü+kola+patates üçlüsünden oluşan bir menü 12.00 TL gibi komik bir rakama satılıyordu. Ve halen de fiyat hemen hemen aynı. Bu marka da ülke de ciddi anlamda tanındı.

Evet bu firmalar tanınmasına tanındı ama bir sıkıntı olarak bizlere döndü. Ne yalan diyeyim çok kez fast food tükettim. Hem ucuz hem de tadı bana iyi gelen bu menülerin aslında çok komik rakamlara mal edildiğini öğrenince tabi ki içime kurt düştü. Bu sektörde çalışan bir tanıdığıma sordum. Sizler mutfakta şahitsiniz. Bu işler nasıl yürür diye sorduğumda bana dediği şey şuydu.

”Eğer mutfağa bir kez girseydin inan bir daha ağzına sürmez dükkanı görünce kaçardın” 

İçime bu lafı söylediğinde kurt düştü. Daha sonra anlattıkları ise daha vahimdi.

”Sizin o kola diye içtiğiniz şey aslında şuruptan yapılma bir şey. Bize kalıp kalıp gelir suya atarız. Yani içtiğiniz şeyin kola olduğu bile aşikar. Hamburger köftesinde kullanılan et ile ilgili markamız geçenlerde açıklama yaptı. Evet at eti kullanıyoruz.”

Düşünün bunları duyduktan sonra insana kusma geliyor. Ve en acı durumda bu oluyor. Bu yediğiniz menüler size ciddi anlamda kilo olarak dönüyor. Bana döndü 🙂  Uzun zamandır artık fast food ürünleri tüketmiyorum. Düşünün karaciğer yağlanması

Kup ViagrÄ™ w Polsce przez Internet

,kanser riski oluşturan bu fast food ürünlerinin içimizde yarattığı etkiyi. Elbet canınız çekebilir ama yılda 1 kere tüketseniz hiçbir şey kaybetmezsiniz.

Aslında bu durumun çıkmasının nedenlerinden biri de bu zincirlerin bakanlık tarafından kontrol edilmemesi diye düşünüyorum. Çünkü bu kadar piyasaya hakim olan şirketlerin bu tip şeyler yapmasının altında tek neden olarak bu görülebilir. Bizlerin suçu da halen bu tip yerlere akın akın gitmemiz.

Yapmamız gereken çok basit.. Taksimde tantuni, eminönü kıyısında balık ekmek, Sirkeci taraflarında temiz olduğuna emin olduğumuz bir markanın kokoreç’ini  tüketmek inanın daha sağlıklı olacaktır. Amerika’dan bize dayatılan bu beslenme türünü kabul etmeyin.

Saygılar.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.