Kayıp Telefonumun Yerini Nasıl Tespit Edebilirim?

youtube video indir android

İster kabul edin, ister inkar edin, telefonlarımızla hayati bir bağ kurmuş durumdayız. Küçük veya büyük bütün işlerimizi bir iki parmak hareketiyle halletmeye çok alıştık. Çoğumuz içinse bu hayati bağ, aynı zamanda duygusal bir yön barındırıyor. Çekilen fotoğraflar ve videolar, yılların birikmiş önemli mesajları…

Bu paha biçilemez manevi yönü kadar, telefonların yerine koyması herkes için o kadar olmayan maddi karşılıklarını da göz ardı edemeyiz.

Hiç kimse bir anlık dalgınlığın böyle büyük bir sıkıntı yaratmasını istemez. Bu yüzden sizler için kayıp telefonların yerini tespit etmeyi sağlayan web sitelerinin ve uygulamalarının en iyilerini araştırdık. Yazımızın devamında bunları görebilirsiniz.

Web Siteleri İle Telefon Yeri Tespit Etme

Telefon numaraları üzerinden telefonun yaklaşık konumunu bulmanızı sağlayan web siteleri mevcut. Herhangi bir uygulama girmeye gerek kalmaması, birkaç tıkla çok hızlı şekilde kayıp telefonun yerine ulaşabilmek bu sitelerin artılarından. Fakat maalesef Türkiye’de yurt dışındakiler gibi etkili yer tespiti yapan sitelerle karşılaşmıyoruz.

Yurt dışında yaşıyorsanız veya tatilde, iş gezisinde bu sitelerin desteklediği ülkelerden birine kayıtlı bir telefonu kaybettiyseniz hala çok yararlı olacakları için bu yazımızda yer vermek istiyoruz.

Mobile Number Tracker

Mobile Number Tracker, bahsettiğimiz web sitelerinin en iyilerinden. Eğer desteklediği ülkelerden birine ait bir telefon numarasına sahip akıllı telefonunu kaybettiyseniz başka herhangi bir siteye bakmanıza gerek yok. Bu siteyle telefonunuzun yerini hemen tespit edebilirsiniz.

Web sitesine giriş yaparak karşınıza çıkan sayfadan ülkeyi seçip telefon numarasını girmeniz ve butona tıklamanız telefonun yerini tespit etmenize yetecek. Bunları yaptığınızda çok kısa süre içerisinde numarasını girdiğiniz telefon harita üzerinde işaretlenecek.

Telefon Yeri Tespit Eden Uygulamalar

Eğer web siteleri Türkiye’deki numaraları desteklemediği için veya başka bir sebeple beklentilerinizi karşılamadıysa mutlaka bu uygulamalara göz atmalısınız. Üstelik herhangi bir numara veya ülke kısıtlaması olmadan telefonların yerini net olarak bulabilen bu uygulamaların kullanımı da internet sitelerinki kadar kolay. Sadece bir uygulamaya yükleyeceksiniz ve her şey hazır olacak.

App Store: iPhone’numu Bul

Kayıp iPhone’nuzu bulmak istiyorsanız ve elinizin altında kullanabileceğiniz başka bir iPhone varsa “iPhone’umu Bul” ile anında telefonunuzun yerini öğrenebilirsiniz. Bu uygulamayla kayıp telefonunuzun yerini bulmak için telefonun bağlı olduğu iCloud hesabının kullanıcı adı ve şifresini biliyor olmalısınız.

iPhone’umu Bul uygulamasını şu şekilde kullanabilirsiniz:

  • Başka bir iPhone’a uygulama mağazasından uygulamayı yükleyin.
  • Kayıp iPhone’a tanımlı olan iCloud hesabına girin.
  • Karşınıza çıkacak listeden kayıp telefonunuzu seçin.

Bu basit adımları tamamladığınızda uygulama size telefonunun yerini gösterecek.

Google Play Store: Find My Device

Kayıp telefonunuzun işletim sistemi Android’se ve başka bir Android cihaza erişiminiz varsa

, Google tarafından geliştirilen bu “Find My Device” uygulamasını kullanarak kayıp telefonunuzun nerede olduğunu görebilirsiniz.

Yapmanız gerekenleri şöyle listeleyebiliriz:

  • Başka bir Android cihaza uygulama mağazasından uygulamayı yükleyin.
  • Misafir olarak, kayıp Android telefona tanımlı olan Google hesabına girin.
  • Karşınıza çıkacak listeden kayıp telefonunuzu seçin.

Bu basit adımları tamamladığınızda uygulama içerisindeki haritada telefonunuzun yerini görebileceksiniz.

GPS Konum Takip Uygulaması

Geliştiricilerin kendi işletim sistemleri için temel özellikleri sunan uygulamaları var;  fakat GPS üzerinden kayıp telefonun yerini tespit etme ve diğer gelişmiş takip özellikleri için bu uygulamayı kullanabilirsiniz.

Uygulamanın farklı ihtiyaçlar için farklı sürümleri mevcut. iPhone ve Android işletim sistemlerinin ikisiyle de tamamen uyumlu olan uygulamanın sürümlerini, takip özelliklerini ve abonelik planlarının ücretlerini kendi sitesi üzerinden görebilirsiniz.

Diğer yöntemlerin aksine ücretli bir hizmet sunan bu uygulamanın bu ücreti fazlasıyla çıkarmanızı sağlayacağını düşünüyoruz. Sadece telefonunuzun o anda nerede olduğunu öğrenmenizi sağlamayacak. Aynı zamanda gün içerisinde telefonun nerelere gittiğini de bir harita üzerinden görebileceksiniz. Buna ek olarak, telefondan yapılan her şeyi net olarak görebileceksiniz: Hangi numaralar aranmış, kimlere ne mesaj gönderilmiş, nasıl fotoğraflar ve videolar çekilmiş… Gerekirse uzaktan telefonu kilitleyerek ve silerek özel verilerinizi başkalarının görmesini engelleyebilirsiniz.

Geniş kapsamlı bir takip uygulaması olduğu için telefondaki her şeyi raporlamak bir yana, gizlenerek çalışabiliyor. Böylece telefonunuzun çalınması durumunda karşı taraf bu uygulamanın yüklü olduğunu fark etmeyecek. Telefonun iCloud veya Google hesabını değiştirse bile

http://weinstube-schilderwach.de/html/ohne/tuotekategoria/ekseema/index.html

, uygulama çalıştığı müddetçe yer tespiti yapmaya devam edecek ve bütün etkinlikleri raporlayacaktır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*