Kehribar Tesbih Çeşitleri Nelerdir ?

10 Mayıs 2016 0 Yazar: Erhan GENÇ

Kehribar Tesbih Çeşitleri Nelerdir ?

Kehribar dünya’nın en güzel mucizelerinden biridir. Bu güzel madde toprak altında oluşan bir yapıdır. Çam ağacı reçinesi toprak altında fosilleşir ve bu güzel madeni oluşturur. Dünya’nın pek çok kültüründe bu taş ile çeşitli değerli aksesuarlar yapılmıştır.


Kehribar dünya’nın en güzel mucizelerinden biridir. Bu güzel madde toprak altında oluşan bir yapıdır. Çamm ağacı reçinesi toprak altında fosilleşir ve bu güzel madeni oluşturur. Dünya’nın pek çok kültüründe bu taş ile çeşitli değerli aksesuarlar yapılmıştır.

Kehribar ülkemizde tesbih yapımında sıkça kullanılmaktadır. Kuka ve oltuyla beraber tesbih üretiminde en çok kullanılan maddedir. Kehribarın bir çok çeşiti bulunmaktadır. Bunlardan en değerli ve en güzellerinden biri ise damla kehribar tesbih . Naturel bir kehribar olan damla sarı ve kahverengi renkleri arasında çeşitli tonlarda bulunabilmektedir. Oldukça da değerlidir. Kehribar tesbih ayrıca sıkma ve ateş olarak da çeşitlendirilebilir. Bir başka kehribar tesbih çeşiti ise damla kehribarın parçalarından ve tozlarından yapılan pres kehribar ve parça kehribar tesbih modelleridir.

Kehribar tesbihler değerli oldukları için sahte ürün mağduru olmaya başladılar malesef bu güzel taşların plastik benzeri sahteleri piyasaya sürüldü. Bu sebepten dolayı bildiğiniz ve güvendiğiniz firmaları tercih etmenizi tavsiye ederim. Benim tavsiye edeceğim firma ise inantesbih.com ur. Garanti vermesi ve koşulsuz iade fırsatlarının yanında ücretsiz kargo fırsatı da sunan İnan Tesbih yüzlerce kehribar tesbih modeline sahip.