Kelime Bazlı Yükseliş Çalışmam

kelime_bazlı_seo
kelime_bazlı_seo

Bugün sizlere kelime bazlı çalışma nasıl yapılır?  onu anlatacağım. Kelime bazlı çalışma yapmak demek sitenizi belli kelimede yükseltmek amacıyla yapılan çalışmanın ismidir. Kelime bazlı çalışma yapmak ciddi bir iştir. Çünkü sonuçları çok acı olabilmektedir.

Kelime bazlı çalışmayı planlı bir şekilde yapmak gerekiyor. Öncelikle kendinize hedef koymalısınız. Ve hedef kelimenizi belirlemeniz gerekiyor. Ancak ekibiniz yoksa bence sağlık,ekonomi,forex,moda ve benzeri yığınla site bulunan sektörlere girmeyin 🙂 Ben kaç senedir uğraştım ancak bu tarz kelimelerde çok iyi başarı elde edemedim. Zaten o nedenle kişisel blog kurdum açıkcası  🙂

Ben kendi kişisel blog projem üzerinden gideceğim. Erhangenc.com.tr domainini aldım. Sitem ilk 20 gün erhan genç  kelimesinde hiçbir şekilde ilk 500 arasına dahi giremedi. Çünkü site yeni kurulmuştu. Yeni kurulan siteler keyword domain alsa da hemen ilk sayfaya çıkamazlar. Ancak ilerleyen zamanlarda kelime bazlı çalışma yapmasam dahi  yavaş yavaş sıra atlamaya başladı. Daha da yükselmesi için birkaç seo işi yaptım.

                                                                                                                              YAPTIKLARIM

**Güncel blog sitelerinde Erhan Genç ismiyle yorum yaptım.

** Kişisel blog sitelerinde Erhan Genç ismiyle yorum yaptım.

** Alexa ve popülaritesi yüksek forum sitelerinde tanıtım yaparken Erhan Genç ve kişisel blog kelimeleriyle tanıtım yaptım.

Bu yorumları yaparken tabi ki program ve benzeri şeylerle değil elimde doğal yorumlar olacak şekilde yaptım. Yaptığım yorumlar konu ile alakalı %100 birebir yorumlardır. Sizlere de bunu tavsiye ederim. Doğal yapılan herşey başarı getirir.

Sonucunda güzel veriler elde ettim. Çünkü Erhan Genç kelimesinde gün itibariyle (10.10.2015) tarihinde ilk sayfa 8.inci sıradayım. Üstümdeki siteler şu şekilde:

  1. 1.twitter.com/erhangenc87

  2. twitter.com/genccerhan
  3. 2.tr-tr.facebook.com/public/Erhan-Gen%C3%A7

  4. 3.websta.me/n/erhangenc87

  5. 4.www.idefix.com/kitap/erhan-genc/urun_liste.asp?kid=230104

  6. 5.www.linkedin.com/pub/dir/Erhan/Genc

  7. 6.tr.linkedin.com/pub/erhan-gen%C3%A7/62/134/474

  8. 7.www.youtube.com/channel/UC83ynn_Hr9mcqk1xgaPzgmQ

 

Peki bu siteleri geçebilir miyim? Şöyle bir incelediğimde sağlam bir çalışmayla yükselebileceğimi düşünüyorum. Ancak geçememe ihtimalim de var. Çünkü rakipleri incelediğimde hepsinin büyük siteler olduğunu görebilirsiniz. Keyword domaine sahip olduğum için geçebilme potansiyelini sitemde görebiliyorum.

Bu sitelerde profil oluşturup siteme link vereceğim. Kısaca onları kendi silahlarıyla vuracağım.

İngilizce dili olanlar google resmi onaylı youtube hesabında kayıtlı aşağıdaki videoyu izleyebilirler.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*