Kemal Sunal Biyografisi

Kemal Sunal Biyografisi

23 Ocak 2016 0 Yazar: Erhan GENÇ
Kemal Sunal Kimdir? Kemal Sunal Biyografisi

Kemal Sunal Kimdir? Kemal Sunal Biyografisi

Kemal Sunal Biyografisi

Kemal Sunal 1944 yılında İstanbul küçükpazar da doğmuştur. Ailenin en büyük çocuğudur. Kendisinden başka iki erkek kardeşi daha vardır. İlkokula mimar Sinan ilköğretim okulunda başladı. Tanıdığımız kemal sunalın aksine okula başladığı yıllarda sessiz sakin içine kapanık bir çocuktu. İlköğrenimini mimar Sinan ilköğretim okulunda tamamladıktan sonra vefa lisesi ne başladı. Vefa lisesi kemal sunalın yıllarca sürecek bağını kopartamayacağı bir okul olacaktı. Vefa lisesinde yaşadığı pek çok hadiseyi ileride çevireceği hababam sınıfı filmlerinde de yaşatmıştır. Kemal sunalın yeteneğini felsefe öğretmeni Belkıs balkır hanımefendi keşfetmiştir. Okul tiyatrolarında rol almış ve yeteneğini ilk o yıllarda herkese göstermiştir. Okullar arası yapılan tiyatro yarışmasında birinciliği kazanınca öğretmeni ailesinden rica etmiş kemal sunalın bu yönde eğitim alması yönünde ikna etmiştir. öğretmeni Belkıs balkırında yardımıyla Kerterler tiyatrosunda başlamış ve deli İbrahim de ilk rolünü oynadı. Sonraki yıllarda devekuşu kabarede oynadı. Vefa lisesinden mezun olduğunda artık mesleği belliydi o artık bir oyuncuydu.

Kemal Sunal Filmleri

Kemal sunalın ilk filmi filiz akın ve Tarık akanla oynadığı tatlı dillim filmiydi.1975 yılında Gül Sunal la evlendi ve bu evlilikten Ali Sunal ve Ezo Sunal olmak üzere iki tane çocuğu oldu. Bütün oynadığı filmlerde halkın yaşadığı zorluklara değiniyor ve bunları kıvrak bir zekayla aşarak güldürüyordu. Gerçek yaşamında çok fazla gülen yada espri yapan bir adam olmamasına rağmen yıllardır filmleriyle hayatımıza neşeyi kahkahayı getirdi. Yediden yetmiş yediye herkesin sevgilisi olmayı başardı kemal Sunal. Sayısız filmlerde oynadı.

Ölümüne kadar 82 filmde rol alan kemal sunalın filmlerinden bazıları; Hababam sınıfı, tatlı dillim, düttürü dünya, şaban , kibar feyzo, Şaşkın damat, çöpçüler kıralı, süt kardeşler, tosun paşa, şabanoğlu şaban, kapıcılar kıralı, garip vs. bugün bile hala gün geçmiyorki herhangi bir tv kanalında bir kemal sunal filmi oynamasın ve ilk kez seyrediyormuşcasına tekrar tekrar seyredilir.

Kemal Sunal Vefatı

En büyük korkularından biri olan uçak korkusu yüzünden hiçbir zaman uçağa binememiş olan kemal Sunal ne yazık dır ki balalayka filminin çekimlerine giderken ilk kez bir uçağa binmiş ve ölüm onu uçakta yakalamıştır.Uçakta geçirdiği bir kalp krizi sonucu 3 temmuz 2000 yılında hayatını kaybetmiştir.

Kemal Sunal Nereli

Kemal Sunal İstanbul Küçükpazar semtinde Dünya’ya gelmiştir. Fakat “Kemal Sunal İstanbul’da doğmasına rağmen ailesi aslen Malatyalı‘dır.” Kemal Sunal’ın nereli olduğuda aşırı derecede merak edilen ve araştırılan bir konudur.