Kentsel Dönüşüm Bizlere Ne Fayda Sağlayacak?

kentsel-donusumÜlkemiz bir kaç yıldır yeni bir şey ile karşılaştı. Devlet İstanbul’da olması muhtemel büyük deprem öncesi Kentsel dönüşüm kavramını ortaya çıkardı. Ve yavaş yavaş çalışmalar başladı.

Kentsel dönüşüm ile bu sene tanıştım.Bulunduğumuz kooperatif site temmuz ayından itibaren yeni bir oluşuma girecek.Şöyle bir düşündüğümüzde evimizin yenilenecek olması ve değerini artırması bakımından bizim için oldukça iyi bir haber. Evimiz tamamlandığında neredeyse 2 eve denk gelecek.Kentsel dönüşüm bizler için gerçekten karlı olmakla beraber devlet içinde iş kolaylaştırmakta.Çünkü bu yeni yapılan evler depreme oldukça fazla dayanıklı olacağı için biraz daha rahat edeceğiz.

Ancak bizler için durum iyi olsa da İstanbul’da bazı mahallelerde bu duruma karşıtlık var. Çünkü tapusuz ev sahipleri bu durumdan hiçbir şey kazanamamakta.Bu durumdan dolayı bilgi sahibi olmayan insanlar bile karşıt görüş bildirmekteler.Devlet ise 30 yaşını aşmış evlere rapor çıkartıp evi sahiplerin yenilemesine zorunlu hal kılıyor.O nedenle müteahhite vermek daha karlı iş.Çünkü iyi bir anlaşmayla hem evinize karşılık ev hem de fazla evlerden para kazanabilirsiniz.

İstanbul’da kentsel dönüşüm tüm hızıyla devam etmektedir.Yeni konsept evler ile huzurlu yaşam alanları oluşmaya devam ediyor.Eğer aklınızda sorular varsa yardımcı olabilirim.

 

Saygılarımla.

glucophage Prix: Achat en Ligne Sans Ordonnance

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.