Kredi Kartımı Kaybettim Ne Yapmalıyım?

Kredi Kartımı Kaybettim Ne Yapmalıyım?

29 Kasım 2016 0 Yazar: Erhan GENÇ

348060-208300-kredi-kartimi-kaybettimKredi Kartı bilgilerinin bir başkasının eline geçmesi kredi kartı kullanıcılarının başına gelebilecek en kötü şey olarak adlandırılabilir. Çünkü kredi kartı bilgileri başkasının eline geçtiği takdirde art niyetli kişiler kartı kullanarak alışveriş yapabilir ve kart sahibi ağır borç yüklerinin altına sokabilir. Bu noktada en tehlikeli olan durumlardan birisi de kredi kartının kaybedilmesi durumudur. Peki böyle bir durumla karşı karşıya kalan kredi kartı kullanıcıları ne yapmalıdır?

Öncelikle bilmeniz gereken şey hangi bankanın kredi kartını kullanırsanız kullanın her bankanın kredi kartı kayıp ya da çalınma durumunda aktif olan bir ekibi vardır. Kredi kartınız kaybolduğu takdirde müşteri hizmetlerini arayarak bankanızın sizin bu birime yönlendirmesini istemelisiniz.

 

Kayıp ve çalıntı birimine ulaştığınızda ise karşınıza ses bandı değil müşteri temsilcisi çıkacaktır.Müşteri temsilcinize durumu bildirdiğiniz takdirde başka bir gerekçe istemeden size ait kart bilgileri hemen iptal edecektir. Kart bilgilerini iptal ederken de en son nerede ne zaman kullandınız gibi sorular sorarlar size. Bu sorunun amacı sizin belirttiğiniz yerden bir başka kartınız kullanılmaya çalışıldığı takdirde kartınıza el koyan kişiyi yakalatmaktır.

 

Kaynak : http://kredinotubu.com/