Operatör Seçimi Nasıl Yapılmalıdır?

turkcell-avea-vodafoneTürkiye’de operatörlerin tarihini incelediğimizde gerçekten nereden nereye diyorum.Ülkemizde ev telefonunu bitiren operatörlerin geçmişten bu güne kendini geliştirdiğini belirtmeliyim. 

Çocukluğumda ilk Turkcell’i tanıdım. Ki zaten Türkiye’de ilk operatördür kendileri. Zamanla rakipleri Telsim (Şu an ki Vodafone) ,Aria ve Aycell (Şuan ki Avea) çıktı. Ancak o dönemlerde Turkcell tahtını kimseye vermiyordu.Çünkü çok fazla çekim alanı olması nedeniyle başarıya ulaştılar. Diğer operatörler ise pastadan pay alabilmek adına ciddi anlamda kampanyalar yaptılar. Hiç unutmuyorum Aria hattıma o dönemde arandıkça kazanma,günlük 10 dakika karşılıksız hediye gibi kampanyaları vardı.Ancak yine de bir Turkcell değildi.

Ancak zaman geçtikçe ciddi anlamda Vodafone kullanıcısı oldum.Çünkü çekim kuvveti idare eder ve hediyeleri boldu.Nisan 2013 tarihinden şu güne dek Vodafone kullanmaktayım.Uygun kampanyası nedeniyle uzun süre kullandığımı itiraf etmeliyim.Ancak Turkcell şu an çok iyi bir kampanya düzenlediği için yakında geçiş yapacağım.

Neyse kendimden çok yazdım 🙂 Birazda sizler için seçimi nasıl yapmalısınız ona cevap vereyim.

Operatörümü Hangi Kriterlere Göre Belirlemeliyim?

  • Öncelikle yaşadığınız ve gittiğiniz bölgelerde çekim gücünü düşünün.Eğer operatörünüz her yerde çekiyorsa bu size rahatlık sağlayacaktır. Örnekle açıklamak gerekirse İstanbul’da yaşayan biri memleketi Giresun’u düşünmeli.Şahsen ben Vodafone ile konuşma ve sms anlamında yolda kalmadım.Ancak internet çekmemesi nedeniyle işlerim aksadı.İzin dönüşü bana haram oldu gibi 🙂
  • Kampanyalar gerçekten önemlidir. Şu an Avea kampanya birinci diyebiliriz. Verdiği hediyeler ve sabit ücretli dakika
    Kup stendra bez recepty

    ,sms ve internet düşünüldüğünde cazip olduğunu belirtmeliyim.Ancak ilk madde nedeniyle şahsen ben eledim. Ama şunu unutmayın. Turkcell’in çekmediği Hakkari Çukurca’da Avea interneti inanılmaz bir performansa sahip.

  • Yeni teknolojilere ayak uyduran operatör seçmeniz önemlidir. Örneğin 4.5G teknolojisi mart sonu itibariyle tüm operatörler tarafından sunulacak.Ancak hangisinin daha güçlüsünü sunacağı belirsiz.Bunu arkadaş çevrenizle tartışın.Çoğu kişinin size söyleyeceği operatörü biliyoruz elbet 🙂 Ancak ihtiyacınızı diğerleri de karşılayabilir. Sizler için şöyle bir sıralama yapmak istiyorum.

Fiyat ve paket ikilisi karşılaştırmam:   Avea > Vodafone > Turkcell

Çekim gücü ve güvenilirlik:   Turkcell > Vodafone > Avea

Eğer paranız varsa Turkcell,biraz maliyet düşsün diyorsanız Vodafone,eğer kalite çok önemli değil diyorsanız Avea kullanın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.