para kazanmak

Para Kazanmaya Başladım

para kazanmak
para kazanmak

Merhaba takipçilerim,

Günden güne artık webmaster nasıl para kazanır? öğrenmeye başladım. İşin yolu tamamen özgün yazmaktan geçiyor.Ancak tabi ek şeylerde gerekiyor. Bugün sizlere bunu anlatacağım.

Web tasarım işine ilk başladığım zamanlardan bu yana hazır sistemler kullanmaktayım.İlk başta phpbb sonra php nuke sonra smf sonra mybb derken kendimi dünyada ün salmış wordpress sisteminde buldum.Aslında bu cümleleri hakkımda sayfamda paylaşmıştım. Ama her insan gibi bazen papağan moduna geçebiliyorum.

Para kazanma derken tabi aklınıza çok yüksek paralar falan gelmesin. Hosting,Domain ve seo için gereken parayı kazanıyorum.Kişisel bloglar için bunlar ucuz maliyetlerdir. Yıllık 100 TL maliyetle bu sıkıntıları aşabiliyoruz. Ben şu ana kadar bu parayı çıkarttım.

Google adsense reklamlarını sitemde görmüştürsünüz. Açıkca söylemek gerekirse hiç kazanmıyorum.Çünkü tık başı maliyet düşük hem de çok ciddi hite sahip değilim. Ancak yeni bir oluşum olan hızlı tanıtım sitesi sayesinde çok kez siteme tanıtım yazısı aldım. Böylelikle biraz olsun para kazanmaya başladım. Yeni hedefim ise faturalarımı yatıran bir sistem kurmak.Umuyorum bu hedefimi de gerçekleştireceğim.

Önceden neden kazanamıyordum?

Bunun nedenini ben geçen sene anladım. Hep .com uzantılı siteler  kuruyordum.Google gözünde çok değerli olduğunu düşünüyordum.Haa yanlış anlamayın tabi ki değerlidir. Ancak bir .com.tr değil. 🙂  Kişisel blog  sitemi iyi ki bu uzantı altında kurmuşum. Daha kurumsal ve başarılı durduğunu itiraf etmeliyim. Sizlere de aynı tavsiyede bulunuyorum.En azından faturalarınızı ödeyen bir sisteminiz olması bile Google Adsense’nin kazandırmadığı bir dönemde sizi oldukça fazla rahatlatacaktır.

Saygılarımla.

 

doxycyclin 100 kaufen

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.