Reklamın Faydaları Nelerdir?

15 Ekim 2015 0 Yazar: Erhan GENÇ

Reklam,bir ürünün ve hizmetin küçük veya büyük lokasyondaki kitlelere ulaştırmak için kullanılan yazılı veya görsel araçtır. Dünya döndükçe bitmeyecek bu araç hepimizin işine oldukça fazla şekilde yaramaktadır. Peki reklam nasıl yapılmalı? Reklamın faydaları nelerdir? Sizlere bunu anlatacağım.

ETKİLİ REKLAM NASIL YAPILIR? REKLAMIN FAYDALARI NELERDİR?

Etkili bir reklam yapmak istiyorsanız çağa ayak uydurmanız gerekecek. Çünkü artık  tamamen görsel reklam hayatımıza etki eder oldu. Görsel reklam yazılı reklamdan daha etkili. Şu an youtube video izleme sitesini açtığınızda herhangi bir videoyu açtığınızda genellikle video başlamadan önce görsel reklam çıkmakta. Amaç tabi ki video izle ama reklama da bak demek. Video öncesi o yayınlanan reklamlara argo konuşsak da kabul edelim iyi veya kötü hafızamıza kazınmaktadır. Eğer reklam çalışması yapacaksanız kesinlikle görsel reklamı kullanın. Ancak gidip de ticari amaç gütmeyen kişisel blog siteniz için görsel reklam kullanmayın 🙂

Yazılı reklam çok küçük alanlara dayanabiliyor. Örneğin,oluşturduğunuz bir kartvizit size yeterli olacaktır. Eğer ticaret ve benzeri alanlarda iş yapıyorsanız yazılı reklamı da tercih edebilirsiniz.Ticaret yapan birisi bunu kesinlikle ama kesinlikle Televizyon,radyo ve web sitelerinde görsel reklam ile desteklemesi şarttır.

Reklamsız hiçbir işte tutunamazsınız. Reklamınızı yapmak demek yaptığınız işin karlılığını daha fazla artırmak demektir.

Örneğin ben şu an sitemden para kazanamıyorum. Ancak belirli platformlarda Erhan GENÇ  ismini ve kişisel blog sitesini marka haline getirmeye çalışıyorum. Bunun içinde reklamlar ile sitemi destekliyorum. Reklam yapma amacım hem para kazanmak hem de pazarlama maliyetlerini karşılamak içindir. Ve bu yolda başarılı olduğumu söyleyebilirim.

Sizlere etkili olduğunu düşündüğüm reklamlardan birini göstermek isterim.