Rüzgar Gülü Ne İşe Yarar Ve Fiyatı

Rüzgar Gülü Ne İşe Yarar Ve Fiyatı

31 Ocak 2017 1 Yazar: Erhan GENÇ

Rüzgar Gülü

Rüzgar Gülü Ne İşe Yarar Ve Fiyatı

Sadece hava akışı ile çalışan ve genellikle yüksek yerlerde tam bir işlev sağlayan rüzgar gülü enerji tasarrufu için en eski yöntemlerden biri olmaktadır. Havanın elle tutulabilen bir özelliği yoktur ve onun enerjisinden en çok rüzgar gülleri sayesinde fayda sağlanır. Diğer bir adı ile kinetik enerji en çok hidro elektrik santralleri denilmektedir. Enerji üreten merkeze de enerji santrali denmektedir. Kurulumu yapılan rüzgar gülü sadece hava akımı ile çalışır ve enerji sağlar. Bunu enerjiye dönüştürmek için jeneratörler sayesinde havadan alınan enerji elektrik enerjisine dönüştürür. En çok kırsan köy ve kasabalarda enerji üretimi yapmak için kullanılan bu sistem son zamanlarda büyük şehirler için uygun şartlar sağlandığı zaman yapımına başlanılmıştır. Rüzgar gülü fiyatları ekonomik olması kadar avantajlı yapısı ile de size yardımcı olmaktadır.

Rüzgar Gülü Enerji Üretimi

Enerji üretimi açısından oldukça kıymetli olmaktadır. Özellikle çok fazla rüzgar alan yerlerde kullanılan bu sistem gece çıkan rüzgarlar veya gündüz çıkan rüzgarlarda daim işlem görürler. Bu sebeple sürekli üretimi sağlayan bu durum çok eski bir tarihi olmaktadır.

Rüzgar gülü üç kanat pervaneden oluşan bir basit sistemden oluşur. Pervaneler hem rüzgara karşı dayanıklı olmalı hem de hafif olmalı ki basit bir rüzgarda bile dönerek enerji üretimi yapabilsin. Pervaneler dönerken buna bağlı olarak şaft döner buda motorun çalışmasını sağlar. Motor devreye girince de enerji üreterek elektrik enerjisini sağlayacaktır. Bu üretim türü tamamen rüzgarın şekline ve esme yönüne göre olacaktır. Son zamanlarda yeni bir sistem olan türbini rüzgar gülü eski modellere göre daha fazla enerji üretimi yapmaktadır. Yine üç kanat olan fakat oval bir şekle sahip olan bu tür ise diğerlerine oranla daha fazla enerji üretimi yapmaktadır. Rüzgar gülü fiyatları modellere göre değişkenlik gösterir. Kullanım alanınız ve ihtiyacınız da buna etki eder.

Düşey eksenli bu sistem ile rüzgar yönü nasıl olursa olsun hava akımından elektrik üretimi yapmaktadır. her iki aracında asıl amacı daha fazla enerji elde ederek devlet ekonomisine katkı sağlamaktır. Birçok yerde kullanabilecek kişiye özel de satımı yapılan bu enerji harikası her yerde rüzgar şekline bağlı enerji üretimi elde etmek mümkün olmaktadır. bu sayede tarla veya bahçelerde de çok fazla kullanılan bu araç ile çok büyük tasarruflar sağlanabiliyor. Özellikle sürekli elektrik ile iş yapan büyük işler için çok büyük avantaj sağlayan rüzgar gülleri ile sizde yararlanabilirsiniz.

Rüzgar Gülü Fiyatları

Kişiye özel rüzgar gülü alımın da en dikkat edilmesi gereken hangi alan için ne kadar üretim yapmak istediğinizdir. Rüzgar gülü fiyatları  1.500 TL ile 15.000 TL arasında değişkenlik gösterir.