para kazanmak

Site Aidatları Artık Eskisi Gibi Değil

Aidat ve site
Aidat ve site

Aidat,gayrimenkullerin bulunduğu alanın ve diğer bölümlerin giderlerinin karşılanması amacıyla toplanan bedelin ismidir. Ülkemizde özellikle site ve kooperatif gibi yerlerin neredeyse tümünde aidat toplanmaktadır. Bu nedenle aidatlar büyük önem taşımaktadır.

Aidat,gayrimenkullerin bulunduğu alanın ve diğer bölümlerin giderlerinin karşılanması amacıyla toplanan bedelin ismidir. Ülkemizde özellikle site ve kooperatif gibi yerlerin neredeyse tümünde aidat toplanmaktadır. Bu nedenle aidatlar büyük önem taşımaktadır. Ancak bir çok sitede bu konuda ciddi tartışmalar yaşanabiliyor. Özellikle profesyonel yönetim olan yerlerde site sakinleri aidatlara sürekli itiraz etmektedirler. Ancak takdir etmeliyiz ki aidatlar sitenin her türlü giderini karşılayabilmek adına gereklidir. Ülkemizde kentsel dönüşüm’ün başlamasıyla bu gibi durumlar artık kabul edilebilir hale gelmektedir. Yeni projelerde havuz

Constipatie – Obstipatie en verstopping

,bahçe,sitenin elektrik ve sayamayacağız onlarca iş nedeniyle aidat tutarları yükseldi. Ve bu aidatlara kat maliklerinin tümü katılmak zorundadır.

Boş eve aidat dahi ödemem diyen kat malikleri hata yapıyor. Çünkü kanuna göre kat malikleri her türlü gidere iştirak etmek zorundadır. Eğer aidatların ödenmemesi halinde yönetim tarafından aylık %10’a kadar faiz uygulanabilir daha da ileri giderek icra takibi başlatılabilir. Kat malikleri ortak alanlardan hak iddia etmeseler dahi aidatları ödemek zorundadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.