Tanıtım Yazısının Seo’ya Katkıları

kelime_bazlı_seo
kelime_bazlı_seo

Öncelikle tanıtım yazısı nedir? sorusunu cevaplandırmamız gerekiyor. Tanıtım Yazısı;bir ürünü,hizmeti veya web sitesini tanıtmak amacıyla yazılmış yazılardır. Tanıtım yazısı doğal olmakla beraberinde çok olumlu katkıları bulunuyor. Google yayınladığı arama motoru güncellemelerinde tanıtım yazısının çok faydalı olduğunu belirtmiştir.

Tanıtım Yazısının İçeriği Nasıl Olmalıdır?

Tanıtım yazısı yazdırılırken doğal yollardan edinilmiş link görüntüsü verdirmeniz şarttır.Çünkü parayla alınan tanıtım yazıları fark edilirse google tarafından oldukça sert şekilde cezalandırılır.Tanıtım yazısında sadece site ile ilgili değil ,sitenin amacı veya ilgili ürün veya hizmetin ne işe yaradığı da belirtilmelidir. Doğal link bu şekilde elde edilir.

Tanıtım Yazısı Hangi Tür İçerikli Sitelere Yazdırılmalıdır?

Tanıtım yazısının yayınlanacağı site ilgili engel yoktur.Ancak kendi sektörünüzdeki sitelere yazdırmanız da ciddi şekilde pozitif puan alırsınız.Örneğin; kişisel blog sahibi biri sitesini tanıtacağı zaman kişisel bloglarda tanıtım yazısı yazdırırsa sitesi için inanılmaz bir seo puanı kazanır.Ancak diğer kategorilerdeki sitelere de yazdırabilirsiniz.Ancak çok olumlu olmaz.

Tanıtım Yazılarının Seo’ya Katkısı Nedir?

1)Güçlü bir backlink ağı kurmanızı sağlar.

2)Ürününüzün veya hizmetin daha fazla tanınmasını sağlar.

3)Hızlı index almanızı ve daha yukarılara kısa sürede çıkmanızı sağlar.

4)Google,Yandex ve Bing gibi arama motorları tarafından çok kolaylıkla fark edilirsiniz.

5)Hedef kelimelerinizde daha hızlı yükseliş alırsınız.

Saygılarımla.

“Tanıtım Yazısının Seo’ya Katkıları” üzerine 2 yorum.

  1. Merhabalar
    Öncelikle güzel ve bilgilendiri yazınız için çok teşekkür ederim fakat aklıma bir şey takıldı sormak istiyorum.

    ”Tanıtım yazısı yazdırılırken doğal yollardan edinilmiş link görüntüsü verdirmeniz şarttır.Çünkü parayla alınan tanıtım yazıları fark edilirse google tarafından oldukça sert şekilde cezalandırılır.” derken şunu mu demek istediniz örneğin ben A sitesinin tanıtım yazısını yazdım link verdim google bunu fark etti , google benim sitememi ceza verir tanıtım yazısı yazdığım siteye mi ceza verir bu konuda beni aydınlatırsanız çok sevinirim. Şimdiden çok teşekkür ederim iyi çalışmalar.

    1. Tanıtım yazısının yayınlandığı siteye bir negatif durum olmaz. Tanıtım yazısı satın alan kişi için sıkıntı doğurur.Mesela ben sitemde tanıtım yazısı aldığımda kendi kelimelerimi katmaya gayret ediyorum. Ben bu konuda çekince yaşamıyorum. Link satın alanın düşünmesi gerekiyor.

Bir cevap yazın