Tanıtım Yazısının Seo’ya Katkıları

Tanıtım Yazısının Seo’ya Katkıları

19 Ekim 2015 2 Yazar: Erhan GENÇ
kelime_bazlı_seo

kelime_bazlı_seo

Öncelikle tanıtım yazısı nedir? sorusunu cevaplandırmamız gerekiyor. Tanıtım Yazısı;bir ürünü,hizmeti veya web sitesini tanıtmak amacıyla yazılmış yazılardır. Tanıtım yazısı doğal olmakla beraberinde çok olumlu katkıları bulunuyor. Google yayınladığı arama motoru güncellemelerinde tanıtım yazısının çok faydalı olduğunu belirtmiştir.

Tanıtım Yazısının İçeriği Nasıl Olmalıdır?

Tanıtım yazısı yazdırılırken doğal yollardan edinilmiş link görüntüsü verdirmeniz şarttır.Çünkü parayla alınan tanıtım yazıları fark edilirse google tarafından oldukça sert şekilde cezalandırılır.Tanıtım yazısında sadece site ile ilgili değil ,sitenin amacı veya ilgili ürün veya hizmetin ne işe yaradığı da belirtilmelidir. Doğal link bu şekilde elde edilir.

Tanıtım Yazısı Hangi Tür İçerikli Sitelere Yazdırılmalıdır?

Tanıtım yazısının yayınlanacağı site ilgili engel yoktur.Ancak kendi sektörünüzdeki sitelere yazdırmanız da ciddi şekilde pozitif puan alırsınız.Örneğin; kişisel blog sahibi biri sitesini tanıtacağı zaman kişisel bloglarda tanıtım yazısı yazdırırsa sitesi için inanılmaz bir seo puanı kazanır.Ancak diğer kategorilerdeki sitelere de yazdırabilirsiniz.Ancak çok olumlu olmaz.

Tanıtım Yazılarının Seo’ya Katkısı Nedir?

1)Güçlü bir backlink ağı kurmanızı sağlar.

2)Ürününüzün veya hizmetin daha fazla tanınmasını sağlar.

3)Hızlı index almanızı ve daha yukarılara kısa sürede çıkmanızı sağlar.

4)Google,Yandex ve Bing gibi arama motorları tarafından çok kolaylıkla fark edilirsiniz.

5)Hedef kelimelerinizde daha hızlı yükseliş alırsınız.

Saygılarımla.