Taşıt Trafik Sigortası İnanılmaz Ucuz!

Taşıt Trafik Sigortası İnanılmaz Ucuz!

31 Temmuz 2016 0 Yazar: Erhan GENÇ

trafik-sigortaTrafik sigortası,her türlü araç sahiplerinin (Otomobil,motorsiklet,otobüs ve benzeri) yaptırması gereken zorunlu sigortadır.Trafik sigortası olmadan araç kullanmak yasak.Tabi bu yasağı delip kullananlar vardır.Ancak trafik sigortası yapılmayan her aya faizler işlemektedir.Bu faizler aracınızı satarken veya trafikten çekerken bile karşınıza çıkıyor.Bu borç ödenmeden de araç ile ilgili hiçbir işlem yapamıyorsunuz. Trafik sigortası,muayene ücreti ve araç ile ilgili başka maliyetlerden kurtulmak isterseniz de sizi Gürcistan araba alımı ile ilgili yazımıza alalım.

Trafik sigortası malesef 2015 yılından itibaren ciddi anlamda zamlandı.Sigorta şirketleri bu zamların nedeninin sahte kazalarla sigorta şirketlerinden sürekli para alan kişiler olduğunu belirtti.Ancak burada tabi ki haksızlıklar da mevcut.Çünkü bu tip illegal işlere karışmayan ve haklı olarak sigorta şirketlerinden para alan kişiler de mağdur oldu.Bu mağduriyetin acilen giderilmesi gerekiyor.Çünkü maddi durumu çok iyi olmayan ve bu yüksek sigorta ücretlerini ödeyemeyen kişilere yazık oluyor.

Bir çok kişi zorunlu trafik sigortası için birçok yerden teklif alıyor.Ancak sigorta şirketleri devletin fazla müdahalesi olmadığı için de çok rahat şekilde yüksek ücret talep edebiliyorlar.Hatta  yeni sürücü olmuş ve hiç kazası dahi olmayan kişilerden en az 1500 TL ve 2000 TL arasında para talep ediyorlar.Eğer çok kazaya karışmış bir kişiden bu paralar istense bu duruma hiç kimsenin itiraz etmeye hakkı yok.Ama ülkemizde çok kazaya karışmış ve yaşı ilerlemiş kişilerden bu paralar kesinlikle istenmiyor.

Trafik sigortasını daha ucuza yaptırabileceğiniz yerler ile ilgili sıralama şu şekilde. Ziraat Bankası,Ptt ve Sompo Japan firması.Özellikle Ziraat Bankası ve Ptt  cüzi fiyatlara sigorta yapıyor.Sompo Japan da ülkemizde henüz yeni sayıldığı ve müşteri kazanmak adına uygun fiyatlı trafik sigortası yapmaktadır.Bu üç yerden teklif almadan trafik sigortası yaptırmanızı önermiyoruz.

Araç ile ilgili bilgiler , yaşınız gibi bilgiler ile birlikte yorum bölümüne yazarsanız herkes kendisine çıkabilecek trafik sigortası ücretini tahmin edebilir.

Saygılarımla.

Öneri Yazımız: Web sitenizdeki resimler özgün olsun