Temizlik Sektöründeki Değişimler

14 Mayıs 2016 0 Yazar: Erhan GENÇ

catalca_temizlikDünyada hızlı bir şekilde meslek değişimleri yaşanmaktadır. Eskiden bu değişim süreçleri oldukça az olmasına karşın şuan nerede ise birkaç sene içerisinde bazı meslekler yok olurken bazı meslekler ise ortaya çıkmaktadır. Bunun sonucu olarak insanlar sürekli kendini yenileme gereksinimi ile karşı karşıya kalmaktadırlar.

catalca_temizlik

 

Bu yazıma sizlere bu mesleklerden bir tanesi olan temizlik konusunda bilgi vermek istiyorum. Bilindiği üzere eskiden temizlik için özellikle ev temizliklerinde herhangi bir dışarıdan destek alımı söz konusu değildi. Ama zaman ilerledikçe artık gündelikçi diye tabir ettiğimiz kadınlar ortaya çıktı ve ev temizliği konusunda hizmet vermeye başladılar. Ancak yukarıda bahsettiğim gibi meslekler hızlı bir değişime giderek temizlik şirketleri ortaya çıktılar. Bu şirketler gündelikçi temizlik sektörünü tamamen yok ederek farklı bir konsept ile çalışma sistemi geliştirdiler. Tabi bunla birlikte kurumsal firmaların temizlik taleplerini de karşılama söz konusu oldu. Kısaca temizlik şirketlerinin yapmış olduğu hizmetler, ev temizliği, villa temizliği, ofis temizliği, inşaat sonrası temizliği, boş ev temizliği, dış cephe temizliği, okul, kolej, cami temizliği gibi birçok alanda var oldu.

Bu konuda sizlere İstanbul il sınırların da yer alan çatalca temizlik şirketi ile tanıştırmak istiyorum. Yukarıda ki yatırımları yaparak kurumsal hizmet veren bu temizlik şirketi ile sizde güvenle hizmet ala bileceksiniz. Temizlik adına her alanda hizmet vermektedirler. Ancak bilinmesi gereken şudur ki çatalca temizlik şirketi gelişen sisteme ayak uydurmaması ve kendini geliştirmemesi durumunda oda yok olacaktır. Mesleklerin hızı bir şekilde yok olması nedeni ile bu kervandan uzak durmak için ar-ge çalışmalarına, müşteri memnuniyetine ve fiyat politikalarına özen gösterilmelidir.

Çatalca temizlik şirketi şirketini inceleyerek bu konuda neden bahsettiğimizi ve temizlik şirketi hizmet dalında doğruların neler olduğunu göre bilirsiniz.