Yemek Kartı Ve Yemek Çeki Firmalarının Avantajı

Personel yemek kartı ve yemek çeki

Personel Yemek Kartı Ve Yemek Çeki Avantajları

Piyasa ve iş yaşamı geliştikçe firmalar bazı konularda maddi ve zaman tasarrufu yapmak adına şirket prosüdürlerinde bir çok değişiklik yapmaya başlarlar.Yönetimsel olsun veya iş akışı için olsun yapılan bu değişiklikler hem personele hem de şirketlere bir çok kolaylık sağlamaktadır.Tabi bu değişiklikleri yaparken sadece firmayı değil personeli de düşünmek gerekmektedir. İşte bu noktada personele yemek kartı verilmesi en iyi noktadır.

Yemek kartı Veya Yemek Çeki Nedir?

Yemek kartı veya yemek çeki,kişiye belli tutarda verilen ve günlük yemek ihtiyacını kredi kartıyla öder gibi kolaylıkla yerine getirmeye yarayan hizmet çeşididir.Personellere yemek kartı verilmesi hem firmanın yemek ile uğraşmasına gerek kalmaz.Hem de ciddi vergi avantajları sağlar.Örneğin;personellere yemek kartı verildiğinde şirkette yemek ile uğraşılmak zorunda kalınmaz ve yemek kartını temin ettiğiniz firmaların size kestiği fatura sayesinde hem Katma değer vergisi (Kdv) yönünden hem de kurumlar ve geçici vergide çok ciddi avantajlar sağlayabilirsiniz.

Personel içinse şöyle bir avantajı mevcuttur. Öğlen yemeğini istediği yerde yiyebilir veya yemek kartıyla evine gereken alışverişi yapabilir.Her 2 taraf açısından da düşünüldüğünde gerçekten kullanışlı bir dayanışma sağlamaktadır.

Peki Türkiye’de faaliyet gösteren yemek kartı veya yemek çeki firmaları hangileridir? Listesi şu şekildedir:

  1. Sodexo 2.Edenred (Ticket) 3.Multinet 4.Setcard 5.Metropol

Tabi bu firmalar dışında da firmalar mevcuttur.Ancak en yaygın olanları bu firmalardır.

doxycycline online kaufen

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*