Yıllar Sonra Turkcell’e Geçtim

Turkcell

İlk telefon numaramı aldığım operatör Turkcell olmuştu. O dönemlerde paketler henüz yaygınlaşmamış ve ücretler çok pahalıydı.Paketler olmadığı için konuşma,sms ve internet için ayrı ayrı ücretler ödüyorduk.Ve oldukça pahalıydılar. Yani eskiden operatörden konuşma yapmak benzin yakmaktan öte bir şey değildi.

8 Yıllık Operatör Deneyimim

Ancak yıllar geçtikçe tüm operatörler paketler çıkarmaya ve ücretleri düşük tutmaya başladılar.Dolayısıyla Mobil operatör seçimi zorlaşmaya başlamıştı.Çünkü Türkiye’de 3 operatör vardı ve müşteri kapmak adına her gün yeni kampanyalar çıkarmaya başladı.Bunun akabinde de her operatör muhteşem fiyat kırma yaptılar.Ve bu durum halen devam ediyor.2010 yılından bu yana şu anki kullandığım numarayı esas alarak 3 operatörde de anladığım kalite ve fiyat hakkında sizlere bilgi vereceğim.

2010-2012 Sonu arası Turkcell kullandım.

2013 Nisan ayı başı ve 2016 Nisan ayı sonu Vodafone kullandım.

2016 Nisan ayı ve 2018 Mayıs sonu Türk Telekom kullandım.

2018 Haziran başı itibariyle ise ilk operatörüm Turkcell’e geçtim.

Öncelikle size ilk Turkcell geçmişimden bahsedeceğim.2010-2012 yıllarında Turkcell şu anda olduğu gibi çok pahalıydı.Ancak kalitesi ve hizmetleri çok iyi olduğu için o dönemlerde bana çok sıkıntı gelmiyordu.Çünkü her yerde çekiyordu.Ama çok verimli kullandığımı söyleyemem.

Daha sonra askerlik görevimin bitmesiyle beraber 2013 Nisan ayında Vodafone’a eski adıyla Telsim’e geçtim.Vodafone çekim gücü olarak o dönemde çok ciddi atağa kalktığı için ve hem de hattını Vodafone’a taşıyanlara ciddi hediyeler verdiği için muhteşem bir dönemdi benim için.İnternet hızı çok iyiydi.Ancak konuşma yaptığında ses gelme ve gitme sorunları çok kötüydü.Bir de neden bilmiyorum telefonumun şarjı Vodafone kullanıyorken dayanmıyordu.

Vodafone kampanyasının bitmesi nedeniyle bu sefer hattımı o dönemde uygun paketler sunan Türk Telekom operatörüne taşıdım.Yalan değil 23 TL’ye 750 dakika

buyantibiotics24.net

,1000 sms 3 gb internet veriyordu.Bu nedenle o dönemin en ucuz paketiydi.Ancak ucuz etin yahnisi ucuz olur dedikleri doğruymuş.Evet Türk Telekom halen en uygun operatör ancak çekim kalitesi halen çok sıkıntılı.Nedendir bilmiyorum.İstanbul içinde dahi halen çekim sıkıntısı var.Özellikle 2018 ayı Şubat ve Nisan ayında memleketim Giresun Görele ilçesine gittiğimde konuşmak çok zordu ve internet hiç çekmiyordu.Bu bahsettiğim olay ilçe merkezinde değil tabi.Bahsettiğim yerler Derekuşçulu köyü (Gıdır) ve Şahinyuva Köyüydü.Turkcell ve Vodafone iyi çekim gücüne sahipken Türk Telekom bu konuda sınıfta kaldı. Açıkcası Türk Telekomdan Turkcell’e geçme sebebim bu olmuştu.

Evet Haziran 2018 yılı tarihi itibariyle Turkcell mobil operatörüne geçtim.Şu an ilk günüm.40 TL’ye  1000 dk her yöne konuşma,1000 sms ve en önemlisi 3 Gb internet paketi aldım.Ancak paket pahalı gibi görünebilir ama değil.Çünkü 40 TL yüklememle beraber 1 gb internet,Hafta sonları Turkcelllilerle sınırsız bedava konuşma,5 gb dergilik uygulamasında bedava internet,1 gb bip messengerda kullanabileceğim bedava internet,1 gb ekstradan web içerisinde kullanabileceğim bedava internet ve tekrar 1 gb dergilik uygulamasında geçerli bedava internet verdiler.

Kısaca operatör değiştirmemin nedenini anlamışsınızdır. 40 Türk lirası gibi bir meblağa bu kadar hizmet almak gerçekten çok iyi olacak.Hem konuşma ve hem internet çekim kalitesini düşündüğümüzde Turkcell bu hizmeti uygun fiyata veriyorsa bence değer.

Şimdi size bu 8 yıllık süre sonunda fiyat ve kalite sıralaması yapacağım.

Fiyat olarak sıralamam şu şekilde:   Türk Telekom > Vodafone > Turkcell

Kalite olarak sıralamam şu şekilde:  Turkcell > Vodafone > Türk Telekom

 

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*